Başkan Geylani, Engelli Bireylerle Bir Araya Geldi

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, bedensel engeli olan vatandaşların daveti üzerine bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Başkan Geylani, Engelli Bireylerle Bir Araya Geldi
02 Eylül 2020 - 22:46 - Güncelleme: 03 Eylül 2020 - 01:03
Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, bedensel engeli olan vatandaşların daveti üzerine sahil parkında bir araya geldi. Sohbet tadında geçen görüşmede bedensel engeli olan vatandaşların yaşadığı sorunlar dile getirildi. Teker teker talepleri dinleyen Başkan Geylani, altyapı ile birlikte yenilenen şehrimizde engeli olan vatandaşlarımızın da rahat bir şekilde kullanabilecekleri şekilde dizayn edileceğini söyledi.
Başkan Geylani yaptığı açıklamada; “Bir şehrin imkânlarından herkesin eşit şekilde faydalanması gerekiyor ve o şehir herkesin kullanabileceği şekilde dizayn edilmelidir. Bizde altyapı ile şehrimizi yeniliyoruz. Yenilenen şehrimizde özellikle sosyal alanlar ve kaldırımların bedensel engeli olan vatandaşlarımızın da rahat bir şekilde kullanabileceği bir yapıya kavuşturacağımızı kendilerine ilettik. Şunu belirtmekte fayda var ki her insan bir engelli adayıdır. Bu bilinçle bu vatandaşlarımızın bir araya gelip vakit geçirecekleri, evlerine hapsolmaktan kurtularak nefes alabilecekleri mekânlar yapmayı planlıyoruz. Çünkü engeli olan her bir vatandaşımız bizim için bir değerdir ve bu değere Tatvan halkı olarak hepimizin sahip çıkması gerekiyor” dedi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum