Başkan Aktaş, Yeni Kaymakamı Ziyaret Etti

Hizan Belediye Başkanı Cezail Aktaş, göreve yeni başlayan Hizan Kaymakamı Muhammet İkbal Yelek’i makamında ziyaret etti.

Başkan Aktaş, Yeni Kaymakamı Ziyaret Etti
10 Eylül 2020 - 13:32
Reklam

Belediye Başkanı ile sık sık bir araya geleceklerini vurgulayan İlçe Kaymakamı Muhammet İkbal Yelek ise; Hizana geldiği günden beri ilçenin doğayla iç içe hareketli, huzurlu bir ilçe olduğunu ve Hizan’ı çok beğendiğini ifade etti.
Kaymakam Muhammet İkbal Yelek; “Belediye Başkanımızla el ele başarılı çalışmalarda buluşmayı ümit ediyorum” dedi.

Sıcak bir sohbet havasında geçen görüşme esnasında İlçeye ait konular üzerinde karşılıklı görüş alışverişinde bulundular. Belediye Başkanı Cezail Aktaş olumlu yaklaşımı ve ziyaretlerinden dolayı İlçe Kaymakamı Muhammet İkbal Yelek’e teşekkür etti.

Kaymakam Muhammet İkbal Yelek Kimdir?
Giresun’un Alucra ilçesinde dünyaya geldi. 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu.
1990 yılında Giresun’un Alucra İlçesinde doğdu. İlk ve orta öğretimini Alucra İlçesinde tamamladıktan sonra 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümüne girmeye hak kazandı ve 2011 yılında bu bölümden mezun  oldu. 2013 yılında Maliye Bakanlığında Gelir Uzman Yardımcısı, 2014 yılında Vergi Müfettiş Yardımcısı ve 2015 yılında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Stajyer Kontrolörü olarak görev yaptı. 2017 yılında Kaymakamlık Sınavını kazanarak Giresun Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare mesleğine geçiş yaptı. İl Merkez Stajını Giresun Valiliğinde, Mülkiye Teftiş Stajını Eskişehir’de, Refiklik Stajını İzmir’in Bayındır ve Mersin’in Tarsus İlçelerinde tamamladı. Düzce’nin Yığılca İlçesinde 8 ay Kaymakam Vekilliğini yaptıktan sonra 8 ay süreyle İngiltere’nin Leicester şehrinde yabancı dil eğitimi alan Kaymakam Yelek,  28.10.2019 tarihinde Bolu Mudurnu Kaymakamlığına atandı. İçişleri Bakanlığının 04.09.2020 tarihli oluru ile Hizan İlçesine görevlendirildi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum