Ampute Futbol Türkiye Kupası Müsabakaları Ahlat'ta Başladı

Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu tarafından Ahlat’ta düzenlenen Ampute Futbol Türkiye Kupası müsabakaları başladı.

Ampute Futbol Türkiye Kupası Müsabakaları Ahlat'ta Başladı
22 Eylül 2020 - 20:34

Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu tarafından Ahlat’ta düzenlenen Ampute Futbol Türkiye Kupası müsabakaları başladı.
Ahlat Şehir Stadyumunda düzenlenen açılış programına, Vali Oktay Çağatay, Ahlat Kaymakamı Fikret Dağ, Türkiye Bedensel Engelliler Federasyon Başkanı Arif Ümit Uztürk, Ampute Milli Takım Antrenörü Gazi Osman Çakmak, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nail İlbey, İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar, Ahlat Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban, İl Gençlik Spor İl Müdürü Bilal Elkatmış, bazı kurum amirleri ve turnuvaya katılan Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü, Pendik Engelliler Spor Kulübü, Baltalı Grup Denizli, Etimesgut Belediyesi Ampute Spor Kulübü, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ile Trabzon Ortahisar Belde Spor Kulübü oyuncuları ve yöneticileri katıldı.
Programın açılışında konuşan Vali Oktay Çağatay, Ampute futbolunda 7 bin sporcunun yer aldığını belirterek şöyle konuştu: “Ampute Futbol Türkiye Kupasını Ahlat’ta düzenliyoruz. Ahlat’ımız bizim ve Türkiye’mizin göz bebeğidir. Böyle güzel bir mekânda ve güzel bir ilçede bu turnuvayı federasyonumuzla birlikte düzenlemekten gurur duyuyoruz. Geçtiğimiz yıllarda kazandığı başarılarla dünyanın gündemine gelen Ampute Milli Futbol takımımız hepimizin göğsünü kabarttı. Bizi, tarifi zor duygulara sevk etti. Şükür ki, 7 Bin’e yakın genç kardeşimiz bedensel engellerine rağmen birçok branşta ülkemizi temsil ediyor. Bu yıl düzenlenen turnuvayı da Doğu Anadolu’da yapmak istediklerini öğrendiğimizde biz hemen Bitlis olarak talip olduk. Federasyonumuz ve Milli Takım Hocamız da bizleri kırmadı. Bugün başlayan turnuva, Cumartesi günü sona erecek. Turnuvanın başta Ahlat’ımız olmak üzere tüm Türkiye’mize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmasının ardından Vali Oktay Çağatay, turnuvanın ilk karşılaşması olan Gaziantep Şahin Bey Belediyesi ile Pendik Belediyesi arasında oynanan müsabakanın başlama vuruşunu yaptı. Her iki takımada başarılar dileyen Vali Oktay Çağatay, beraberindeki heyet ile birlikte müsabakayı tribünden izledi.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum