AKUT İle Tatvan Belediyesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) İle Tatvan Belediyesi arasında iş birliği protokolü imzalandı. Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani ile AKUT Bitlis İl Başkanı Fevzi Epözdemir’in imzaladığı protokol gereği, Tatvan’da ve çevre il ve ilçelerde meydana gelebilecek tüm doğal afetler, arama kurtarma operasyonları, eğitimler ve tatbikatlarda ortak bir şekilde hareket ederek olaylara birlikte müdahale edilecek.

AKUT İle Tatvan Belediyesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
15 Ocak 2021 - 22:36
Arama Kurtarma Derneği (AKUT) İle Tatvan Belediyesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani ile AKUT Bitlis İl Başkanı Fevzi Epözdemir’in imzaladığı protokol gereği, Tatvan’da ve çevre il ve ilçelerde meydana gelebilecek tüm doğal afetler, arama kurtarma operasyonları, eğitimler ve tatbikatlarda ortak bir şekilde hareket ederek olaylara birlikte müdahale edilecek.

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, bu iş birliğinden dolayı çok memnun olduğunu ifade ederek; “AKUT’umuz ülke genelinde hem de Tatvan’da ciddi bir yapılanma sağlamış durumda. Şu anda ihtiyacı olan herkese yardıma koşuyorlar. Bunun için onlarla birlikte iş birliği yapmak bize çok büyük katkı sağlayacaktır. Tatvan halkına hayırlı uğurlu olsun diliyorum. Özellikle Van Gölü Kıyısında olan ilçemiz gibi doğal afet konusunda hassas bir bölgede, birlikte yapacağımız planlama ve programlarla hem hazırlık aşamasında hem de afet esnasında, arama kurtarma faaliyetlerinde, boğulma vakalarında, yangın, sel ve depremlerde her zaman birlikte çalışmak iradesini biz de ortaya koyduk. AKUT ile birlikte halkımızın zor günlerinde her zaman yanlarında olmaya hazırız” dedi.

AKUT Bitlis İl Başkanı Fevzi Epözdemir’de; “Tatvan ve çevresi afet ve acil durumlar açısından gerçekten riskli bir bölge. Yakın zaman önce Türkiye’de 28’inci temsilciliğimizi Tatvan’da açtık. Kısa sürede gönüllü üye sayımızda artışlar oldu. Şuan faaliyetlerimizi Tatvan Belediyesi Bilgi evi binasında sürdürüyoruz. Biz de Tatvan belediyemiz ile birlikte özellikle afet ve acil durumlarda vatandaşın en az zararla atlatabilmesi için hızlı müdahale ekiplerinin eğitilmesi ve ortak iş birliği konusunda beraber çalışmak konusunda bir protokol imzaladık. Umarız bize ihtiyaç olmaz ama olduğu zaman da biz her zaman hazır olacağız” dedi.


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum