Ahmet Davutoğlu Bitlis'te

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin Siirt İl Kongresini gerçekleştirdikten sonra Bitlis’e geldi. Dün gece Tatvan’da bir otelde konaklayan Gelecek Partisi Heyeti sabah saatlerinde kahvaltıda Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, Kanaat Önderleri, basın mensupları ve halkla buluştu. Kahvaltıda sohbet ve istişare yapıldıktan sonra kürsüye çıkan Davutoğlu, gündemi değerlendirdi.

Ahmet Davutoğlu Bitlis'te
22 Kasım 2020 - 20:43 - Güncelleme: 22 Kasım 2020 - 20:52

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin Siirt İl Kongresini gerçekleştirdikten sonra Bitlis’e geldi. Dün gece Tatvan’da bir otelde konaklayan Gelecek Partisi Heyeti sabah saatlerinde kahvaltıda Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, Kanaat Önderleri, basın mensupları ve halkla buluştu.
Kahvaltıda sohbet ve istişare yapıldıktan sonra kürsüye çıkan Davutoğlu, gündemi değerlendirdi.

Kürsüde halkı selamlayan Ahmet Davutoğlu yaptığı konuşmasında; “Çok zor süreçlerden geçiyoruz. Dünyada Pandemi salgını var. Ama Pandemi salgını kadar dünyada insanı rahatsız eden bir zulüm ve otoriterlik baskısı da var. Bütün dünyada yaygınlaşan bir otoriterleşme salgını. İnsan onurunun zedelendiği, insan hak ve özgürlüklerin birçok yerlerde ayaklar altına alındığı bir dönemden geçiyoruz. Ülkemizde büyük sıkıntılar var. Bu sıkıntılar hem Türkiye genelinde hem de Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgemizdeki vatandaşlarımızı ne kadar sıkboğaz ettiğini her adımda görüyoruz. Sokağa çıktığımızda görüyoruz. Sohbet ettiğimiz de görüyoruz. Diz dize gönül gönüle konuştuğumuzda görüyoruz… Gelecek Partisi olarak iddiamız düşüncemiz şudur ki; halktan kopuk olan hiçbir siyasi hareket başarılı olamaz. Halkla sivil toplumda Türkiye'nin her köşesinde buluşamayan siyasi liderler ya da hareketler bir müddet sonra halktan da koparlar. Bu sebeple Gelecek Partisi kurulduktan sonra Türkiye sathında çok sürat ve örgütlenme çalışmaları içine girdik ve Türkiye'nin her yerinde bu çalışmalar neticesinde siyasi tarihimize az görülür bir hızla arkadaşlar 45-44 ilde kongremizi tamamlayıp büyük kongre hakkını kazandık. Ve 1 Kasım’da kongremizi yaptık…” dedi.

Partisinin genel değerlendirmesini yapan Davutoğlu; “Avrupa Birliği vize müzakereleri, Pandeminin esnaflar için yanlış politikalar uygulandığını, Türkiye genelinde kadın cinayetlerine karşı mücadele, Kayyum atamaları, demokrasi, adalet, kadın ve gençler…” konularına değindi.    


Kahvaltıda halkla buluşan Ahmet Davutoğlu daha sonra Tatvan çarşı esnafını ziyaret ederek bazı esnaflardan alışveriş yaparak esnafa bol kazançlı, bereketli günler diledi. Daha sonra heyet, ilçe parti binasına geçti.
İlçe binasında partililerle bir süre sohbet eden Davutoğlu esnaf ziyaretine devam etti. Daha sonra Tatvan’dan ayrılarak Bitlis’e ardından Muş ziyaretini gerçekleştirecek.

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI HABERİN DEVAMINDA


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum