Ahlat'ta Öğretmenler Hatıra Ormanı Oluşturuldu

Ahlat’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında oluşturulan “Öğretmen Hatıra Ormanı” için fidanlar dikildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bitlis Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen organizasyonla birlikte öğretmenler tarafından 500 fidan toprakla buluştu.

Ahlat'ta Öğretmenler Hatıra Ormanı Oluşturuldu
25 Kasım 2020 - 19:32
Ahlat’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında oluşturulan “Öğretmen Hatıra Ormanı” için fidanlar dikildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bitlis Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen organizasyonla birlikte öğretmenler tarafından 500 fidan toprakla buluştu.
Öğretmenler günü kutlamaları kapsamında Malazgirt yolu üzerinde oluşturulan “Öğretmen Hatıra Ormanına” her yıl 24 Kasım’da öğretmenler tarafından fidan dikilecek. 

Öğretmen Hatıra Ormanına fidan diktikten sonra açıklama yapan Ahlat Kaymakamı Fikret Dağ; “24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla aday öğretmenlerimiz tarafından 500 adet ağaç dikildi. İnşallah bunu önümüzdeki yıllarda da devam ettireceğiz. Bölgemizde ciddi bir ağaçlandırma çalışması düşünüyoruz. İnşallah hayırlara vesile olur. Emek veren herkese teşekkür ederim” dedi.

Ağaç dikme etkinliğine Kaymakam Fikret Dağ, Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Ertaş, Bitlis Orman İşletme Müdürü Tahir Baydaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden, bazı kurum amirleri, okul idarecileri ve aday öğretmenler katıldı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum