Ahlat'ta İlk Etapta 19 Okula "Okulum Temiz Belgesi" Verildi

Ahlat’ta Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü arasında imzalanan protokolle "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu" kapsamında hijyen şartlarını yerine getiren okullara belgeleri verildi. Özden; “İlk etapta gelen 19 okulumuzun belgelerini dağıttık. Diğer okullarımızın belgeleri geldikçe dağıtımları yapılacaktır. Okullarımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz” dedi.

Ahlat'ta İlk Etapta 19 Okula "Okulum Temiz Belgesi" Verildi
22 Aralık 2020 - 13:21

Ahlat’ta Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü arasında imzalanan protokolle  "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu" kapsamında hijyen şartlarını yerine getiren okullara belgeleri verildi. Özden; “İlk etapta gelen 19 okulumuzun belgelerini dağıttık. Diğer okullarımızın belgeleri geldikçe dağıtımları yapılacaktır. Okullarımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz” dedi.

Bakanlık ile Türk Standartları Enstitüsü arasında imzalanan protokol gereği okullar yaklaşık bir yıldır yaptıkları çalışmalar sonunda, tarafsız denetçiler tarafından denetlendi.  Denetlemeler sonucu Ahlat’taki okullar 'Okulumuz Temiz' belgesi almaya başladı.  Okulların başarı belgeleri Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden tarafından okul idarecilerine verildi.

Belge takdim töreninde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden; “Bakanlığımız ve TSE işbirliğinde hazırlanan ‘Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu’ kapsamında ilçemiz geneli tüm okullarımız 'Okulum Temiz  Belgesi'  başvurularını yapmış olup denetimi yapılan ve belgeyi almaya hak kazanan okullarımızın  belgeleri  takdim edildi. Alınan tüm tedbirler kapsamında okullarımızın daha temiz  ve güvenli bir şekilde eğitime hazır hale getirilmesi noktasında ekip ruhu ile özverili çalışmaları yapan ve emek sarf eden başta okul yöneticilerimiz olmak üzere, emeği geçen herkese ve iş güvenliği uzmanımıza  teşekkür ederiz. İlk etapta gelen 19 okulumuzun belgelerini dağıttık. Diğer okullarımızın belgeleri geldikçe dağıtımları yapılacaktır. Okullarımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz” dedi.
 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum