Ahlat'ta 12 Derslik Okulun Temeli Atıldı

Ahlat’ta Hayırsever Yaşar İncesu tarafından yaptırılacak olan 12 derslikli Muzaffer İncesu Ortaokulu’nun temeli atıldı.

Ahlat'ta 12 Derslik Okulun Temeli Atıldı
06 Temmuz 2020 - 22:53 - Güncelleme: 14 Temmuz 2020 - 21:54
Ahlat Tunus Mahallesinde hayırsever iş adamı Yaşar İncesu tarafından babası Muzaffer İncesu adına yaptırılacak olan 12 derslikli Muzaffer İncesu Ortaokulu’nun temeli atıldı.
Temel atmada konuşan Vali Oktay Çağatay; “Hayırseverlerimizin katkısıyla gerçekleştirilen eğitim yatırımları eğitim camiası açısından insana gurur veren, hepimizi sevindiren gelişmelerdir. Bu tarihi güzel ilçemizde güzel bir eğitim hamlesi gerçekleştiriyoruz. Konuşmasında hayırsever Yaşar İncesu’nun eğitime vermiş olduğu bu güzel ve anlamlı katkısına değinen Vali Çağatay, bu anlamda katkısı bulunan tüm hayırseverlerimize ve şu an temelini atacağımız Muzaffer İncesu Ortaokulumuzun yapımına emek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Okulumuzun eğitim camiasına ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Konuşmaların sonrasında kesilen kurban ve edilen dualarla 12 derslikli Muzaffer İncesu Ortaokulu’nun temeli atıldı.
Temel atmaya Vali Oktay Çağatay, Ahlat Kaymakamı Erkan İsa Erat, Ahlat Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, Hayırsever Yaşar İncesu ve ailesi, İlçe Protokolü ve vatandaşlar katıldı.
Vali Çağatay, daha sonra Ahlat ilçesinde güçlendirme çalışması ve onarımı devam eden Ahlat Selçuklu Anadolu Lisesinin onarım ve güçlendirme çalışmalarını yerinde inceledi ve ilçeden ayrıldı.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum