Adilcevaz Köy Okulunda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açılışı

Bitlis’in Adilcevaz ilçesine bağlı Kömürlü Köyü Ortaokulu tarafından hazırlanan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'nın, 25 proje ile sergi açılışı yapıldı.

Adilcevaz Köy Okulunda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açılışı
04 Ekim 2021 - 14:05
Adilcevaz Kömürlü Köyü Ortaokulu tarafından hazırlanan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'nın, 25 proje ile sergi açılışı yapıldı. Kaymakam İsmail Demir projeler ile ilgili proje hazırlayan öğrencilerden bilgi aldı.

Adilcevaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş sergi açılışı ile ilgili olarak; “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ile öğrencilere soru ve sorunlara çözüm bulma yoluyla bilimsel süreç becerilerinin kazandırılmasına katkı sağlanması, farklı bilişsel, duyuşsal ve psikomotor seviyedeki her öğrenciye proje hazırlama fırsatı sunması, bilimsel araştırma yöntem ve tekniklerinin, raporlamanın ve sunum becerilerinin kazandırılması, takım çalışması içerisinde proje hazırlama konusunda yeni ortam ve olanakların sağlanmasını amaçlıyoruz” ifadelerine yer verdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Beşkardeş, sözlerine devamla; "Sergide emeği geçen ve katılım sağlayan başta Kaymakamımız olmak üzere herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Açılışa İlçe Kaymakamı İsmail Demir, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Yalçın Gürenci, Kömürlü Köyü Muhtarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş ve şube müdürleri, okul müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum